22 Ağustos 2015 Cumartesi

2008 - 2009 Sezonu Antalyaspor Formaları


Beşiktaş'ın şampiyon Sivasspor'un ikinci olduğu bir sezon
Konyaspor, Kocaelispor'un ve Hacettepe'nin ligden düştüğü
bir sezon.
Antalyaspor ligi 40 paunla 12.sırada tamamlıyor, maçlar Antalya Atatürk Stadında.
sezon içerisinde 3 hoca değişiyor: Joseph Jarabinsky, Orhan Atik ve son olarak Mehmet Özdilek.
Ayrıca küme düştüğümüz 2006-2007 sezonu sonrası tekrar en üst ligdeyiz.

gelelim formalara:
3 sezonluk adidas döneminin ardından 1 sezonluk bir nike dönemi.
bu sezon Antalyaspor bilinen tarihinde ilk defa nike forma giymiş ve yine bilinen tarihinde ilk defa mavi bir maç forması giymiştir.
mavi forma daha sonra 2014-2015 sezonuna kadar toplam 6 sezon kullanılmıştır.
nike formalar ise 2015-2016 sezonuna kadar bir daha giyilmedi.

göğüs reklamı, daha sonradan maçlarımızı oynayacağımız mardan, kol reklamımız ise o sezon ligde pek çok formada yer alan turkcell.
(turkcell super lig)

uzun süre sonra logo oldukça doğru bir tasarım ile formada yer alıyor ancak formalara eklenen logolar nakış değil baskı ve o dönemki formaların uzun dönem kullanımda logolarının solduğu gözlemlendi.


Çubuklu Forma: Nike'ın o dönemki kalıp formalarından olan bu formanın en dikkat çeken özelliği çubuklarının diziliminin parçalı forma düzeninde olmasıdır, yani formanın tam ortasında kırmızı ve beyaz çubuk birleşir.
göğüs reklamı fon baskısı yahut kontur olmadan tek renkli basılmış bu formanın şıklığı açısından hoş olsa da markanın okunurluğu açısından sıkıntı olmuş,
kolda yer alan turkcell yazısı beyaz üzerine siyah konturlu olduğu için çok daha okunaklı.

kırmızı forma: taraftarın halen aklına geldiğinde "koyu" olarak nitelendiğrdiği bir tonda olan bu forma yine nike'ın o dönemki kalıplarından seçilmiş bir forma.
oldukça sade beyaz detaylara sahip olan bu formada logo solması probleminin yaşandığı ve açık kırmızı renkli logo koyu kırmızı renkli forma tezatının yaşandığı bir forma olarak tarihe geçti.

mavi forma: yukarıda da belirttiğim gibi Antalyaspor tarihinde ilk kez giyilen bir forma olmasına karşın turuncu forma kadar inanılmaz tepkiler almamış bir forma.
yine kalıp bir forma olan bu forma mavi ve beyaz renklerden oluşuyor, kırmızı formadan farklı bir model olan bu formanın en dikkat çekici detayı sol göğüs kısmında yer alan tek üçgen parça.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...