10 Temmuz 2018 Salı

Nike18/19 Kalıplarına Antalyaspor Uyarlamaları


Merhaba,
Son dönemde paylaşımlarımı twitter üzerinden yapsam da  18/19 sezonu yaklaşırken burada da konu ile ilgili bir paylaşımda bulunmak istiyorum.
  18/19 sezonu yaklaşırken kulubümüzden yine formaların üreticileri ve üzerlerinde yer alacak sponsorlar ile ilgili bir paylaşım 9 Temmuz itibari ile gelmedi. Aldığımız duyumlar neticesinde 17/18 sezonu sonu itibari ile tedarikçimiz ile anlaşmamızın bittiğini ve yeni anlaşma için üç firma ile görüşüldüğünü öğrendik. Sezon başında yapılan Erzurum kampında takımın üzerinde yeni model nike ürünleri görünce Nike ile tekrar anlaşıldığı şüpheli olsa da ortaya çıktı. Bu konuda kulümüzden daha paylaşımcı ve pazarlamacı olmasını bekliyoruz artık. Formalar kulüplerin kültürlerinin ve marka değerlerinin önemli bir parçası.  Nike ürünlere geçmeden önce görüşülen diğer iki üreticiden birinin tanıdık olduğunu birinin ise kulübümüz için yeni bir üretici olduğunu söyleyebilirim, ayrıca yeni olacak olan üretici benim de çok istediğim ve yakın dönemde ligimize fırtına gibi bir giriş yapmış olan bir üretici.  Nike ürünlere geri dönecek olursak henüz bir paylaşım yapılmadığı için hangi formaları giyeceğimiz belli değil ancak geçtiğimiz yıllardan edindiğimiz tecrübeler doğrultusunda bir kalıp model çubuklu forma, bir en ucuz kalıp modelden düz kırmızı forma ve bir en ucuz modelden düz beyaz forma dışındaki tercihler bizim için sürpriz olur. Liglerimizde yer alan ve nike giyecek olan takımların paylaşımlarından gördüğümüz üzere bu sene de liglerimizde yer alan nike giyen takımlar aynı model  çubuklu formaları giyecekler. Biraz özenen takımların formalarında baskı ile özel desenler ekleniyor ve isim numara baskıları daha özenli yapılabiliyor ki bunun bir örneğini de geride bıraktığımız 17/18 sezonunda bizler yaşadık ancak Antalya formamızın bir benzerini Sivas Belediyespor üzerinde de görmek iyi bir his değil. Formalar konusuna formaları görünce geri dönmek üzere bir ara veriyorum ve sizler için Antalyaspor uyarlaması yaptığım formalardan bahsetmek istiyorum.
Nike Trophy III Midnight Navy/Photo Blue
18/19 sezonunda giydiğimiz "Akdeniz Akşamları" isimli formanın nispeten daha güncel ve daha renkli bir kalıba uyarlaması.
mavi ve tonları şehrimizde seviliyor ve kırmızı beyaz formaları olan bir takım için iyi bir alternatif renk. monochorme logo ve iyi tasarlanmış baskılar ile çok daha özelleştirilebilir bir forma.

Nike Challenge II University Red/White
Kırmızı kalıp formalar içerisinde daha pahalı bir model olduğu için tercih edilemesini hiç beklemediğim bir model, uzun süredir dümdüz Park model kırmızı formalar giyen takım ve taraftar için daha iyi bir forma olabilir.

Nike Park Derby II White/Gold
Park model olarak görünse de dümdüz bir model değil ancak kalıpları indirdiğim sitede ve diğer nike kataloglarında formanın kırmızı beyaz renklisini göremedim ve ben de fantazi denebilecek altın rengi beyaz bir uyarlama tasarladım. Bu renkli formaları bazen İngiltere ligi takımlarında görüyoruz, sahada şık durabiliyor.  Formanın renklerini tutturan takımlarımızdan Afyonspor formayı tercih etmiş bile.

Nike Striped Division University Red/White/Black
İşte üreticimizin, daha doğrusu tedarikçimizin tüm liglerimize dağıttığı şanlı model.

O bu sene en çok göreceğimiz modellerden birisi. Akhisar, Eskişehir, Gazişehir, Erzurum, Kocaeli bu formayı giyen ilk aklıma gelen isimler. 18/19 sezonunda nasıl olduysa kalıp model çubuklu forma bizim için yeniden üretilmişti ve nike logosu ve çubukların arası mavi olmuştu. Bu model 17/18 çubuklusu ile çok benzeşse de ufak farklar mevcut. Yönetim değişikliği olduğu için bu formada bu sezon incelikler beklemiyorum açıkçası. Görselde hoşluk olsun diye uzun kollu halini koydum ama bu formanın kısa kollusunu %99 giyeriz, giymez isek ilginç olur.Nike Trophy III University RedGym/Red  & White/Wolf Grey
Neredeyse iki sezon öncesinin modeli. Euro 2016 dönemlerinden kalma olan model yavaştan ligimize sızmış durumda. Sanıyorum formanın kırmızısı 17/18 sezonunda Kaysersispor tarafından giyildi ve 17/18 sezonunda Ahkisar Belediyespor formanın beyaz olanını tercih etmiş durumda.
Ben formanın beyazının Antalyaspor için de tercih edileceğini düşünüyorum fakat onun yerine Tiempo Premiere modeli yahut çok çok eski kalıp formalardan giyme ihtimalimiz de var.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...