3 Şubat 2015 Salı

2009 - 2010 Sezonu Antalyaspor Formaları

 Bursaspor'ın 75 puan ile şampiyon olarak tarihe geçtiği, Ankaragücü'nün çöküşünün başladığı bir sezon,
biz ise sezonu 49 puan ile 9. olarak bitiriyoruz, teknik patronumuz Mehmet Özdilek, Kaptanımız kaleci Ömer Çatkıç
Antalya Atatürk Stadında maalesef son sezonumuz.

Gelelim formalara:
5 sezon sürecek ikinci Puma döneminin en iyi ve en sevilen koleksiyonudur ve 5 farklı futbolcu forması çeşidi ile her Antalyaspor taraftarını bir şekilde yakalamış olan bir koleksiyondur.
forma göğüs reklamı Rixos Hotels ve Sun Express, şort reklamı ise Aksa Jenaratör, kollarda MedicalPark reklamı ve Süperlig arması var.
Nike formalarda yer alan ve yıkandıkça solan baskı armaların aksine bu formalarda basit nakış armalar kullanılmış (bu armalar daha sonraki sezonlarda isim sponsorunun da logoya eklenmesi sebebi ile daha kaliteli bir şekile üretilmiştir.)

Beyaz Forma: Puma'nın o sene dünya çapında pek çok takıma uyguladığı boyundan göğse doğru inen iki şeritli kalıbının uygulandığı düz beyaz bir forma, halen tribünlerde ve organizasyonlarda taraftarlarımızın üzerlerinde görülmektedir. Bu forma sezon başı TFF tarafından yayınlanan forma kataloğunda boyundan göğüse doğru inen üçgen bölüm olmadan paylaşılmıştır.

Çapraz Forma: "Monaco" forma olarak da adlandırılan bu forma Antalyaspor tarihinde eşi benzeri görülmemiş bir forma olma niteliğine sahiptir ve oldukça beğenilmiştir ve bu forma da halen tribünlerde ve organizasyonlarda taraftarlarımızın üzerlerinde görülmektedir, beyaz forma gibi bu forma da sezon başı TFF tarafından yayınlanan forma kataloğunda boyundan göğüse doğru inen üçgen bölüm olmadan paylaşılmış hatta bir imza töreninde de bu hali ile kullanılmıştır.

Çizgili Forma: Taraftarlar arasında diğer formaların beğenildiğinden bahsetmiştim ancak bu forma bu sezonun açık ara en beğenilen forması olma özelliğini gösterdi ve para verip forma alan pek çok taraftarın tercihi oldu. Diğer formalar gibi boyundan göğüse doğru inen üçgen bölümün bulunduğu çizgili forma sırtı düz bir şekilde üretilmiştir.

Çubuklu Forma: Çizgili forma ile aynı mantığa sahip olmasına ve taraftarın daha alışık bir forma modeli olmasına rağmen bu forma setinin en az rağbet edilmiş forması olmuştur, çizgili formanın aksine bu formada boyundan göğüse doğru inen üçgen bölüm beyaz olarak yer almıştır ve yine çizgili formanın aksine kollar düz renk olarak üretilmiştir.

Mavi Forma: Antalyaspor'un bir önceki sezon tanıştığı mavi forma daha sonraki senelerde de devam etmiştir. O sezonki beyaz formanın mavi-beyaz olanı olarak tasarlanmış forma daha sonra çıkacak versiyonlarına göre daha açık bir mavi tonu ile üretilmiştir.


Fotoğraf 2013 tarihinde bir Eskişehirspor deplasmanı voltu.
kaynak: http://07harfli.blogspot.com.tr/2013/09/stsl-5-hafta-eskisehirspor-d-sahada.html

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...