4 Mart 2015 Çarşamba

Antalyaspor Bisiklet Takımı Formaları ve Antalyasporlu Bisikletçiler'in Formaları

Merhaba,

Geçmişten gelerek anlatalım, ilk olarak Kenan Kemaneler Abimizin, Bisiklet ve Antalyaspor sevgisini bir arada harmanladığı bir projesi olan Antalyasporlu Bisikletçiler gezi turları amacı ile kuruldu ve ilk turunu şehrin plakasına ve adının harf sayısına uygun olarak 7 kişi ile tamamladı.
ekip uygun havalarda salı yahut çarşamba akşamları Konyaaltı varyantında yer alan yine Kenan Abimizin emekleri ile dikilmiş Antalyaspor ve Türk bayraklarının altında toplanıyor genelde lara semtine pedallıyor arada çay vb molalar veriyor.
takımın ilk forması Kenan Kemaneler ve benim çizimim, uygulama aşamsında çeşitli değişiklik ve ekelemer olsa da bu Antalyaspor Lisanslı ürünü olamayan forma Antalyaspor temalı bilinen ilk bisiklet forması.

Daha sonra talebin artması gibi sebepeler ile tekrar forma siparişi vermek kararı alan ekip için Kenan Abi ve ben yeni bir tasarım uygulamasında gittik.
yoğunlukla Kenan Abi'nin fikri olan bu tasarım da oldukça beğenilen bir tasarım oldu ancak Antalya'nın inanılmaz soğuk günlerine denk geldiği için 04.03.2015 tarihli turda fotoğraflanabilecek.

not: fotoğraflar geldi.Bu sırada bizleri hem şaşırtan hem de sevindiren bir haber Antalyaspor Kulübünden resmi olarak geldi ve Antalyaspor Bisiklet Takımının kurulduğu açıklandı.
Takım isim sponsoru ile beraber Antalyaspor Salcano Bisiklet Takımı ismi ile yer alıyor.
 Formalarını canlı inceleme şansım olmadı, forma Antalyasporlu Bisikletçilerin aksine daha sade bir forma, Kırmızı-Beyaz ve gri tonlı siyah renklere sahip, kalbin üzerinde Antalyaspor Arması reklamsız şekilde yer alıyor, göğüste Salcano logosu, omuzlarda ise SDS Bisiklet logosu yer alıyor,
fotoğraflarda detaylar tam seçilemiyor ama kol altlarında da salcano yazıyor, şortun (tayt) sağ ve sol ön alt kısımlarında da Antalyaspor Logosu yer alırken bir yanda Antalyaspor bir yanda ise Salcano yazıyor.
fotoğraflardan birinde bir sporcunun ayakkabısında Antalyaspor logosu yer alması da dikkat çekiyor.
formalar Antalyaspor Store'larda yer almıyor.Antalya'nın diğer bisikletçiler için FullAntalya'nın ilgili yazısını okuyabilirsiniz.
http://www.fullantalya.com/antalya-bisiklet-gruplari/

2 yorum:

 1. https://www.behance.net/emiliosansolini
  http://onedio.com/haber/uretilse-parasi-neyse-verip-almak-isteyeceginiz-dunya-kuluplerine-ait-eski-moda-formalar-448170?utm_source=onediocom&utm_campaign=facebook_page&utm_medium=facebook bu tasarımlar çok hoş benzerlerini yapabilirmiyiz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben de çok beğeniyorum aklıma geldikçe açıp bakıyorum,
   bu tasarımlara,
   bunlar oldukça sadeleşmiş tasarımlar şuan Antalyaspor sadeleşmek bir yana logonun üzerine Antalyaspor yazmak isteyen bir seçim yapmış durumda yani bu tarz yaklaşımlar şuan için uzak.

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...