2 Ekim 2015 Cuma

2006 - 2007 Sezonu Antalyaspor Formaları

Merhaba,
2005 - 2006 sezonu sonunda bir alt ligden yükseldiğimiz en üst ligde mücadele ettiğimiz bu sezonun sonunda acı bir şekilde tekrar bir alt ligin yolunu tuttuk.
Oscar Cordoba, Coşkun Birdal, Taner Gülleri, Maynor Suazo, Şenol Can, Ali Bilgin, Mustafa Gürsel, Ahmet Dursun gibi oyuncular takımımızın kadrosunda.
teknik patron: Yılmaz Vural

Gelelim formalara:

Çubuklu forma
daha önce Fenerbahçe'nin 2004 - 2005 sezonunda adidasa geçince giydiği ve 2003 -2004 sezonunda fenerium'un ürettiği bir forma'nın uyarlaması olan bu ilginç forma o yıllarda uzun süre boyunca ligimizin çeşitli takımlarında tercih edilmiş bir model olmuştu..
Antalyaspor taraftarlarınca da sevilen bu formanın bir de Antalyaspor Store versiyonu üretilmişti.
klasik bir çubuklu forma kalıbında olan bu formanın sırt kısmında isim ve numaralar için beyaz bir boşluk bulunmaktaydı.

Kırmızı forma
yine o sezon adidasın kullandığı popüler kalıplardan olan bu forma dönemin modasına uygun olarak tek yönlü tasarımlardan biriydi ve düz renkli olması sebebi ile de pek çok maçta forma tercihi konusunda avantaj sağlamıştır.

Beyaz forma
kırmızı formada kullanılan kalıbın ağırlık ve detay renklerinin değiştirilmiş halidir.


formalarda kullanılan Antalyaspor logosu bugün kullanılan orijinal logodan nedense biraz daha farklı o dönem açılan Antalyaspor Store'un uzun süre sattığı kupa bardaklarda da bir örneğini görebileceğiniz bu logo da Antalyaspor tarihine bir şekilde geçmiş.
bu arada şortta logo kullanılması logo çok küçük olsa da iyi bir detay.
Forma üzerinde göğüste ve kollarda turkcell reklamı var, reklam kalın bir baskı tekniği ile formaya işlenmiş, isim ve numara baskıları ise 2002 dünya kupasında adidas formalarda gördüğümüz baskılardan ve son olarak da o sezonun en ilginç olaylarından birisi Antalyaspor formalarının belki de tarihte ilk defa mankenler ile tanıtılmasıdır.

ek video (penaltu golü)

ek video 2(maç öyküsü) : http://www.dailymotion.com/video/x3pon7_bjk-antalya-maci-oykusu-2006-07_sport

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...