18 Ekim 2016 Salı

Antalyaspor Formalarında Alternatif Renkler

Merhaba, 2016 - 2017 Antalyaspor Formalarının içerisinde tarihimizin ilk 
pembe formasını görünce bende de böyle bir yazı yazma düşüncesi oluştu.
Sadece Antalyaspor'un giydiği alternatif formaları değil giyebileceği alternatif forma renklerini de uyarlamak istediğim için yazı biraz gecikti. Öncelikle Antalyaspor'un daha daha önec giydiği alternatif forma renklerine tek tek bakalım.

-Antalyaspor tarihinde bilinen ilk farklı forma rengi 2001 - 2002 sezonunun son maçında giyilen siyah forma bu forma aynı zamanda Antalyaspor tarihinde bilinen ilk ve tek siyah maç forması ve kırmızı beyaz renklerin eklendiği tek alternatif renkli forma.
Bu formayı Antalyaspor içerideki Diyarbakırspor maçında sadece 45 dakika giymiştir.
Sebebi de futbolcuların alacaklarını alamaması üzerine gösterdikleri tepkidir.

-2001 - 2002 sezonundaki siyah formadan sonra bilinen ilk alternatif renkli forma, ligimizde nike giyen çok fazla takımın olmadığı yıllarda hem nike hem de çok güzel mavi tonda bir formamız vardı.
kalıp bir forma olduğu için mavi üzerinde sadece beyaz detaylar var.

-Nike döneminde giyilen mavi forma puma döneminde de benzer bir şekilde uygulanmış.
-11-12 sezonunda pumanın kalıplarındaki mavi koyulaşınca bizim formamızdaki açık mavi de biraz koyulaşıyor.-12-13 sezonunda iki alternatif formamız var, mavi renk yeni bir model ile karşımıza çıkarken, çok tepki çeken turuncu forma geçen seneki mavi formanın modelinde turuncu ve siyah renklerde kullanılıyor.-13-14 sezonunda da iki alternatif renkli formamız var, mavi forma yine yeni bir model ile karşımıza çıkarken, turuncu forma yerini yine çok tepki alan neon rengi bir formaya bırakıyor, bu neon rengi formanın kırmızı olanı da takımımızın forma setinde yer alırken geçen seneki göğsü bantlı mavi forma beyaz üzerine kırmızı şeritli olarak beliriyor.


-Süperligden 1.lige düşen takımın lescon forma setinde alternatif bir renk yer almıyor ancak playoff şampiyonu olarak yükseldiğimiz süperlig sezonunda forma setimize 12-13 sezonunda karşımıza çıkan turuncu renk tekrar geliyor.
taraftarlar tarafından beğenilmeyen bu forma 52. Antalya Altın Portakal Film Festivali tanıtım filmi dışına hiç görülmüyor.
-2016 -2017 sezonu forma setinde yer alan pembe forma şimdilik sadece Denizlispor ile yapılan hazırlık maçında giyildi.


-Son olarak Antalyaspor için olabilecek pek çok alternatif forma renklerini kırmızı ve beyaz detaylar içeren basit forma kalıbına uyarladım.
Antalyaspor'un daha önce kullandığı yahut yakınından bile geçmediği renklerin olduğu formalar konusunda yorum sizin.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...