12 Temmuz 2017 Çarşamba

2017 - 2018 Sezonu Antalyaspor Formaları
Merhaba, 12 Temmuz 2017 tarihinde Antalyaspor aniden sosyal medya hesaplarından forma görsellerini paylaştı.
Formalar ile ilgili ilk dikkat çeken detay kamp ve antrenman ürünlerinde görünen 3D yazıcı teknolojisi ile hazırlanmış metalik armalardı, ayrıca bu sezon çok ince de olsa formamızda kullanılan armamızın kulübün nihai arması ile birebir aynı olması sevindirici bir gelişme.
Formalar ile ilgili şimdilik görsellerden başka paylaşım gelmedi animasyon efektler ile desteklenmiş bir video yahut daha etkileyici fotoğraflar çok daha güzel olabilirdi.
Ne olursa olsun Antalyaspor tarihinde ilk defa bu denli özel hazırlanmış ve isimlendirilmiş formalar giyecek.

-Akdeniz Akşamları:
Uzun süredir Antalyaspor için uygun gördüğümüzü söylediğimiz alternatif forma rengi olarak mavinin formamıza en koyu ve en şık şekilde geri döndüğü gördüğümüz forma oldu, üreticinin paylaştığı görselde de gördüğümüz üzere bu formanın isim numara baskısı da şıklığı ile uyumlu bir biçimde gümüş olacak.
Nike Park model olan forma Antalyaspor tarihinin en iyi alternatif forması olmaya aday.

-Akrep Forma:
Akdeniz Akşamları gibi Nike Park modelden üretilen formanın sağ alt bölümüne beyaz bir akrep deseni işlenmiş ve forma eşsiz bir görünüme kavuşmuş.
Forma kırmızı olduğu için akrep doğal olarak beyaz işlenmiş ancak beyaz formaya kırmızı akrep işlemek kulübün sembolü olan kızıl akrepler adına daha anlamlı olabilirdi yahut kırmızı üzerine farklı bir uygulama ile çılgın proje yapıp kırmızı akrep bir şekilde daha şık bir görüntü ile işlenebilirdi.

-Antalya Forma:
Antalyaspor Store karavanında 2014 senesinde silüet işlendiğinden beri Antalyaspor ile ilgili resmi ve gayrı resmi pek çok çalışmada aşık olduğumuz kentimizi görme şansımız oldu, daha önce Büyük Antalyaspor Derneği ve Antalyaspor Store'larda çeşitli ürünlerde görülen Antalya silüeti bu sefer çok farklı ve minimal bir hali ile formaya işlenmiş.
Uygulama aşamasında çok daha farklı fikirler değerlendirilebilirdi ancak forma kültürünün çok kötü durumda olduğu ülkemizde formamızda kentimizi taşımamız ileride çok daha güzel ve özel formalar giyeceğimize işaret ediyor.

-Çubuklu Forma:
Açıkçası şaşırtan ve memnun eden bir diğer forma da çubuklu forma oldu. 15-16 klasik çubuklusu ve 16-17 berbat çubuklunun ardından klasik bir çubuklu forma bekliyordum hatta Nike'ın kalıplarına bakınca bu formayı tahmin ediyordum ancak forma çubuklarına eklenen mavi çizgiler ve mavi nike logosu formayı efsaneleştirmiş durumda ki zaten taraftar anketlerinde de en beğenilen forma çubuklu olarak görünmeye başladı.
Tabii bu beğeninin altında çubuklu formanın bu sezon forma setimizde yer alan en klasik forma olması yatıyor.

Taraftarlarımızın formalara ilk tepkileri özel forma giyecek olmaktan memnun oldukları yönünde ancak çubuklu hariç formalarımızın biraz tişörte benzemesi ve 16-17 beyaz formayı tekrar yeni baskısı ile giyecek olmamız da taraftarımızın ve bizlerin eleştirdiği konular.

Paylaşılan formalarda henüz bir reklam anlaşmamız olmadığı için reklam görünmüyor, daha önceki uyarlamamda opet reklamını temsili olarak kullanmıştım ancak bu durum taraftarlar arasında kafa karışıklığına yol açtı, bu yüzden bu sefer reklam bölümüne temsili olarak "reklam" yazıyorum.
Görüldüğü üzere reklam ve süper lig etiketi eklenince formalar biraz daha göze alışık olduğumuz hali ile görünüyor.

Formalar için çeşitli düzenlemelerde bulundum.
Kırmızı formadan beyaz akrebi aldım, yerine beyaz formanın kırmızı silüetini gölge olarak yerleştirdim beyaz formanın üzerine ise kızıl akreplere uygun olarak akrep desenini kırmızı olarak yerleştirdim.
Mavi formaya Akdenizin dalgalarının akşam görüntüsünü yerleştirdim çubuklu formanın kol ucu ve yakalarına "AKREPLER" yazsını yerleştirdim.


Umarım formaları ve çalışmalarımı beğenmişsinizdir. Bana bu blogdan ve twitter.com/antalyasporform adresinden ulaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...