28 Haziran 2016 Salı

Nike 2016 - 2017 Forma Kalıplarına Antalyaspor Uyarlamaları

Nike Laser PR IIIDaha önce Galatasaray dahil pek çok takıma 3. forma olarak uyarlanmış bir forma, formanın en önemli özelliği lazer ile açılmış deliklere sahip olması ve kolunda yer alan renk geçişli siyah bölüm.
Uyarladığım forma kırmızı değil, formanın yine kolları siyah olup da genel rengi beyaz olanı da mevcut, kataloglardan yer alan bu modelin seçileceğini sanmıyorum ama seçilirse bahtımıza..

Nike Park VI


2015 - 2016 Sezonu Antalyaspor Formalarında paylaştığımız gibi o sezon bir turuncu bir de kırmızı olanını giydiğimiz Nike Park V'ın 16/17 sezonu için yenilenerek Nike Park VI adı ile tekrar katologlarda, tekrar giymemizin kuvvetle muhtemel olduğu bu forma Nike logosu hariç kataloglarda kıpkırmızı şekilde yer alıyor.
Formanın bir önceki versiyonuna göre değişen tek özelliği yaka detayı gibi görünüyor.

Nike Park DerbyLigimizde önceki sezonlarda Galatasaray ve Trabzonspor'un giydiği bir bir kalıp olan bu formayı 16/17 sezonunda bizim gibi 50.yılını kutlayacak olan Boluspor giyeceğini açıkladı.
Antalyaspor'un kuruluş formasını anımsatması sebebi ile takıma çok yakışacağını düşündüğüm bu forma seçilirse umarım Boluspor'un 50.yıl forması benzer detaylara sahip olup pişti olmaz.

Nike Striker IVNike kataloğunda yer alan yeni formalar arasında en beğendiğim forma bu oldu, dümdüz parkların yerine kırmızı forma olarak tercih edilirse çok sevineceğim, hatta daha önce giydiğimiz alternatif turuncu ve mavi gibi alternatif forma renkleri bile bu formadan yapılabilir, Nike nedense bu kalıbın turuncu olanına fazladan bir renk daha eklemiş ve çok güzel bir forma ortaya çıkmış.

Nike Striped Division IITercih edilmesini hiç istemediğim forma, aslında bu forma kataloğun en dikkat çeken forması hatta güzel örnekleri de var ve ligimizde pek çok takım tercih de edecektir ancak kırmızı ve beyaz renklerin geçişli etki ile kullanılması sonucu ortaya çıkan pembe renk Antalyaspor için uygun değil.
Antalyaspor çubuklu formanın çok yakıştığı bir takım bu sebepten 16/17 sezonunda da 15/15 sezonunda olduğu gibi çubuklu forma tercih edilebilir, Nike kataloglarında eski çubuklular da yer alıyor 15/16 sezonunda giydiğimiz çubukluya benzer bir çubuklu seçilirse daha iyi olabilir.

Antalyaspor için tercih edilebilir olduğunu düşündüğüm diğer Nike katalog formaları da şu şekilde:Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...