20 Haziran 2017 Salı

2017 -2018 Antalyaspor Nike Park Derby Uyarlaması

Merhaba, Antalyaspor formalarının Nike olacağı haberini almamızın ardından Nike'ın bir süredir piyasada kullanılan kalıplarına Antalyaspor logosu Süperlig etiketi ve göğüs reklamı uyarlaması yapmayı düşündüm.
Antalyaspor yönetiminin formayı özelleştirmek için çalışmalar ve görüşmeler yaptığı bilgisini aldım, bu bilgiler ışığında formanın ense kısmında TFF forma talimatnamesinde belirtildiği sınırlar çerçevesinde #BizAntalyasporuz benzeri bir yazı yazabilir. Formada kullanılacak olan numaralara da arma eklenmesi söz konusu.

Not: Reklam anlaşmalarımız hakkında henüz bir bilgiye ulaşamadığım için kol reklamını boş bıraktım ve çeşitli sebeplerle uzun süredir kullanılan İati reklamını kullanmak istemedim, İati yerine formada daha şık ve enerjik durduğunu düşündüğüm Opet firmasının logosunu temsili olarak kullandım aksi durumda reklamsız forma görsel olduğu için maç önü tişörtü gibi duracaktı.

Uyarlama yaptığım ilk forma Nike'ın Park Derby modeli, piyasada bir de Park Derby Mod ismi ile de görülen forma oldukça klasik bir forma ve temel tasarım olarak Antalyaspor kuruluş formasını neredeyse andırıyor.
Halk arasında Ajax forması olarak bilinen bir modelde olan formanın kolları yanı beyaz ve ortası beyaz olmak üzere iki çeşidi internette görülebiliyor ayrıca formayı ülkemizde eski sezonlarda Trabzonspor kullanmıştı.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...